Tere tulemast Veteranide Orienteerumise Maailmameistrivõistlustele 5.-14. augustil 2016.
Selle suve lahedaim spordivõistlus on alanud. Korraldajad annavad endast kõik, et võistlus jääks aastateks meelde. Nautige!

Uudised

Eestlased võitsid tavarajal viis medalit

Vasakult Heino Mardiste, Marje Viirmann, Kirti Rebane, Tiiu Tiigimägi, Andreas Kraas

Eestlased võitsid Harju- ja Lääne-Virumaa piirialale jäävates Pikassaare metsades toimunud orienteerumise veteranide maailmameistrivõistluste tavarajal viis medalit.

Marje Viirmann võitis võistlusklassis N55 tänavustelt meistrivõistlustelt juba teise kulla. Andreas Kraas sai klassis M35 hõbeda, pronksile jooksid end Kirti Rebane (N40), Tiiu Tiigimägi (N80) ja Heino Mardiste (M80).

Marje Viirmann tunnistas, et tuli kodustele maailmameistrivõistlustele kindlate medaliplaanidega, sest oli selle nimel treeningutel kõvasti vaeva näinud, kuid kahekordne tiitlivõit oli talle endalegi üllatuseks. “Konkurents meie klassis on väga tihe. Oli vaja kõva närvi, et sellest võitjana välja tulla,” ütles Viirmann.

Andreas Kraas tegi paar väikest orienteerumisviga, ent jäi tulemusega rahule. “Tänane rada sisaldas harjumatuid soolaukaid, mis tõid väikse vea, ent ka selle etapi puhas lahendamine ei oleks esimest kohta toonud. Esimene mees oli lihtsalt selgelt kiirem,” ütles ta.

Kirti Rebane läks metsa plaaniga teha puhas, vigadeta jooks, mis tal peaaegu õnnestuski, kuigi  soolaukad valmistasid temalegi peamurdmist. Veidi segas Rebase tänast võistlust kvalifikatsioonijooksus saadud vigastus.

Tavaraja edukaim riik oli Rootsi 23 medaliga, kokku võitsid sel distantsil medaleid 15 riigi sportlased.

normal_00831Lembra

YouTube otseülekanne: https://www.youtube.com/watch?v=xo_HflXdLTA (Meil on aeg-ajalt probleeme internetiga. Otseülekanne võib katkeda.)

Online tulemused: http://wmoc.azurewebsites.net/orb/orbts.htm?e=WMOCLF

Kõrvemaa võistluskeskus

WMOC osalejad ümber maailma jagasid oma muljeid maastikest ja võistlusest.

Olga Cecan (W50) Moldovast käis Eestis esmakordselt võistlemas 35 aastat tagasi. Meie metsad on talle sellest ajast tuttavad ja ta oli palju raskemaks maastikuks valmis. „Kahju, et sprint vanalinnas nii lühike oli, kogu vanalinna oleks tahtnud läbi joosta, “ ütles Cecan. Ta hindas võistluste suurepärast korraldust: „Siin on näha Baltikumi pikkade aastate suurvõistluste organiseerimise traditsioon. Vabatahtlikke on palju ja nad aitavad igal sammul,“ kiitis moldovlanna.

Hisako Murakoshi (W60) Jaapanist nautis ja imeteles väga meie metsikut loodust, sellest hoolimata et  jooksmine sellises metsas oli raske ja pidi palju ronima. Mikroreljeefi lugemine tal ei sujunud ja sellest tuli ka suur viga. „Eesti maastik on Jaapani omast väga erinav,“ tõdes Murakoshi. Sprint Tallinna kesklinnas oli talle unikaalne kogemus, sest Jaapanis oleks kujuteldamatu rahvarohkes linnasüdames orienteeruda.

Taanlane Ole Christjansen (M70), WMOC 2018 peakorraldaja, tutvustas ülejärgmise aaasta võistlust Kopenhaagenis. Taanis on veteranidel oodata rahulikumat maastikku nii läbitavuse kui reljeefi poolest, kus nähtavust piirab alustaimestik. Sprindi finaal joostakse nagu Tallinnaski Kopenhaageni kaitserajatiste piirkonnas, mida ümbritsevad kanalid.  Rajad viivad kindlasti ka korrusmajade tagahoovidesse. Pikad distantsid joostakse Kopenhaageni keskusest 40 km põhjapool.

Soomlastele olid Kõrvemaal harjumatud metsas mahalangenud puud . Nii Petri Laaksonen (M50) Turust kui Mirja-Liisa Laakso-Lähteenmäki (W65) Hämeenlinnasta märkisid, et Soomes sellist orienteerumismaastikku ei kohta.  Kui maastikul on  langenud puu, kantakse eraldi kaardile. „Orienteerumistehniliselt ei olnud Kõrvemaa rajad rasked,“ ütles Laaksonen. „Vanalinn andis sprindile erilise hinguse,“ oli Laakso-Lähteenmäki rahul. Mõlemad tõdesid, et  kuigi soomlased on palju Tallinnas käinud, viis võistlusrada sellistesse paikadesse, kuhu turist vanalinna külastades ei satu.

Linda Pakuls (W55), Carol Edwards (W55) ja sprindivõitja James Crawford (M60) Suurbritanniast kiitsid Kõrvemaa maastikke ja head joostavust. Keeruliseks tegi võistlemise halb nähtavus, langenud puud neid nii väga ei häirinud. Sprindi finaali rajameister sai brittidelt vaid kiidusõnu. Edwards ja Crawford on varem osalenud Tallinna O-nädalal. Vabal päeval lähevad saareriigi orienteerujad avastama Tallinna muuseume.

Joao Pedro Valente (M50) Portugalist võistles Eestis esmakordselt. Ta märkis, et iga päev  on siin uue õppimine. Portugalis ei ole soid ega tihedat metsa ja kuigi ka neil leidub Kõrvemaa sarnaseid madalamaid mägesid, on nähtavus kõikjal palju parem. Valente polnud varem soos ja pehmel pinnasel  jooksnud. „Iga päevaga läheb mu sooritus paremaks ja  loodan olla laupäevases finaalis tasemel,“ oli portigallane optimistlik.

Programm

Videod & pildid

Tere tulemast Eestisse

Meie facebook Like us
tow

Toetajad

 

MTÜ Spordiklubi 100   info@sk100.ee   Sõpruse pst 198-52, 13423 Tallinn, Estonia
Swedbank (Liivalaia 8, 15040 Tallinn, Estonia)   IBAN: EE112200221047956653   SWIFT/BIC: HABAEE2X